O książkach

Relacje, rodzina, inne…

 „Rozmowa”

W erze przesytu informacyjnego z każdej strony jesteśmy bombardowani konfliktami. Widzimy je w mediach, polityce, ale także we własnym środowisku – naszych małżeństwach, rodzinach i wsród przyjaciół. Tymczasem wiele konfliktów dałoby się rozwiązać, gdybyśmy mocniej poszukiwali porozumienia i byli bardziej przywiązani do prawdy,  niż oczekiwali potwierdzenia własnej racji.

Co możemy zrobić, żeby się dogadać?

Jak odnaleźć porozumienie w świecie pełnym różnych poglądów i idących za nimi konfliktów? W jaki sposób słuchać, by rozumieć i mówić, by być rozumianym? Do tego służy bardzo stare ale doskonałe, skuteczne, wielofunkcyjne narzędzie dla każdego czyli rozmowa. 

Nie dyskusja. Nie kłótnia. Rozmowa.

Aby zakupić książkę lub komplet z ćwiczeniami – kliknij w obrazek

 

„Czas na relacje”

Zrzut ekranu 2019-09-30 o 19.13.06

Relacje to nie sfera marzeń, lecz przestrzeń do działania; dobre relacje to nie wynik szczęśliwego przypadku, lecz zadanie dla każdego z nas. Ani rodzina, ani jakakolwiek wspólnota ludzka nie ostoi się sama z siebie, bez systematycznego, twórczego zaangażowania. Problem w tym, że niewiele osób wie, jak się do tej pracy zabrać i na czym ona polega. Efektem jest powszechny kryzys rodziny, rozpad małżeństw i przyjaźni, trudności w komunikacji i coraz większa samotność. Prawda, która stanowi podstawę udanych i trwałych związków, jest jednak bardzo prosta: potrzebna jest miłość, mądrość i cierpliwa praca. Mam nadzieję, że ta książka stanie się praktyczną pomocą w budowaniu dobrych relacji dla każdego, komu na nich zależy.
Więcej tutaj.

Spis treści książki

Wstęp: Dobre relacje – marzenie czy zadanie?
I. Relacja z Bogiem, relacja ze sobą jako podstawy budowania relacji z innymi
II. Zasady budowania dobrych relacji z drugą osobą
III. Zasady dobrej komunikacji w relacjach
IV. Kryzysy i konflikty
V. Relacja małżeńska
VI. Relacje z dziećmi
VII. Relacje z rodzicami i teściami
VIII. Relacje z rodzeństwem, rodziną i przyjaciółmi
IX. Budowanie dobrych relacji w pigułce


„Królowa czy niewolnica”

Książka jest poszerzonym i na nowo opracowanym zapisem konferencji „Królowa czy niewolnica” wygłoszonej w Nowym Sączu dla RTCK i dostępnej także na płycie CD.

Zrzut ekranu 2019-06-6 o 21.39.57

Istnieje wiele różnic w podejściu do relacji, które ujawniają się między kobietą a mężczyzną (z których można nawet nie zdawać sobie sprawy!). Powodują one nieustanne tarcia i niepotrzebne nieporozumienia, a nawet trwale i skutecznie podkopują obopólne szczere wysiłki, aby się wzajemnie kochać!

  • TY wszystkimi siłami i za wszelką cenę chcesz ​zachować miłość​, ON z taką samą siłą i determinacją ​broni swojej wolności. Jak to ze sobą pogodzić?​
  • Dlaczego ON nie robi tego, czego ​od niego oczekujesz​? Dlaczego nie wie (albo zdaje się nie wiedzieć) czego TY ​pragniesz?​
  • Jeśli musicie nad Waszą relacją ​pracować​, to czy znaczy to, że nie jesteście dla siebie stworzeni i nic z tego nie będzie?
  • Jaki jest najlepszy sposób, aby ​dogadać się z facetem ​i jak najprościej do niego dotrzeć?

Książka ukaże się 18 czerwca 2019 nakładem RTCK – do tego czasu w przedsprzedaży dostępna jest ciekawa promocja 🙂 WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ!

Zrzut ekranu 2019-06-6 o 21.44.40                         Fragment książki jako pdf ze strony RTCK

 


„Czas na kobiecość czyli podróż do samej siebie”

Książka o tematyce kobiecej, wydana przez Homo Dei w roku 2016. Przeznaczona jest przede wszystkim dla kobiet.

Zrzut ekranu 2019-06-6 o 22.23.24

O czym jest ta książka?

  • Ukazuje czytelniczkom, jak funkcjonują dwa różne światy: męski i kobiecy, i co z tych różnic wynika. Wskazuje przyczynę  wielu problemów związanych z akceptacją siebie, swojej kobiecości i indywidualności.
  • W barwny, przystępny sposób pokazuje czym są relacje i jak o nich myślimy w zależności od płci;  co nasze relacje niszczy, a co buduje i leczy, a co burzy.
  • Przybliża odpowiedź na pytania: Co się najbardziej liczy w życiu?  Czym są miłość, szczęście, wolność i prawda? Uczy odróżniać wolność od niezależności, pomaga zrozumieć,  co można zrobić ze swoimi pragnieniami i potrzebami, aby doświadczyć szczęścia.
  • Pomaga każdej czytelniczce zrozumieć jak piękną i wartościową jest osobą, jak bardzo wartą miłości. Przekonuje, że świat – a szczególnie najbliżsi- bardzo potrzebują każdej kobiety, jej kobiecości, wrażliwości i tego, co nosi w sercu.
  • Porusza głębokie tematy np.: czego naprawdę oczekuje od nas Bóg? Nie trzeba wierzyć w Boga, aby sięgnąć po niniejszą książkę, ale warto przygotować się na to, że można z jej kart dowiedzieć się o Nim bardzo dużo. Warto wiedzieć więcej, zanim podejmiemy decyzje, które zaważą na naszym życiu…
KUP Z AUTOGRAFEM LUB DEDYKACJĄ TUTAJ! (wystarczy w uwagach wpisać taką prośbę i podać imię)

„Życzenia na różne okazje”

Książeczki wydane przez Edycję św. Pawła. Zawierają propozycje życzeń i dedykacji w formie rymowanek i wierszy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s