Solilandia

Solilandia to nowoczesna w formie, ale nawiązująca do polskich tradycji wielowątkowa, baśniowa powieść dla dzieci. Ma na celu promowanie wartości takich jak przyjaźń, uczciwość, odwaga, współpraca, szacunek, odpowiedzialność i praca nad sobą. Tak jak w każdej prawdziwej baśni dobro pomimo różnych trudności ostatecznie odnosi zwycięstwo.

W ramach serii książek „Solilandia” pojawiły się baśniowe wątki dotyczące najpiękniejszych miejsc Polsce – m. in. Kopalni Soli Wieliczka, Krakowa, Nowego Sącza, Złotej Góry, Karpacza, Wrocławia, Beskidów, Puszczy Niepołomickiej, Karkonoszy i Bałtyku. Wszystkie te działania mają na celu promowanie pięknych zakątków naszego kraju poprzez literaturę, a także otwarcie możliwości współpracy różnych regionów na polu multimediów i filmów.

Ciekawa i obszerna recenzja serii znajduje się na blogu o inspirujących książkach dla dzieci NiceStory.PL – warto przeczytać.

Książki o Solilandii:

• Solilandia tom I : Pamiętnik wielickiego skrzata
  • Solilandia tom II: Wyprawa do Kryształowej Groty
  •  Solilandia tom III: Klątwa Ducha Gór
  • „Kłopoty małego Halisa”
  • Solilandia – Bajkowy Przewodnik (wersja polsko-angielska)
  • Solilandia – kolorowanka

Książki oraz zabawki (maskotki, długopisy z projektorem, breloczki, podkładki) można zakupić w sklepie internetowym.

Projekty związane z Solilandią:

Solilandia to baśniowe królestwo skrzatów, ukryte głęboko pod ziemią.

To także podziemna kraina zabaw w Kopalni Soli „Wieliczka”, dwie serie książek dla dzieci, strona internetowa, zabawki, piosenki, spektakle, gry i w przyszłości filmy. Bajkowy świat powstał na postawie książki Beaty Kołodziej „Solilandia tom I- Pamiętnik wielickiego skrzata” według scenariusza samej autorki . Ta sama książka była tematem I Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Książka- przyjaciel prawdziwy” w roku 2013.

Poszczególne projekty związane z Solilandią mają własne strony internetowe lub zakładki. Najważniejsze to:

Strony internetowe Solilandii:

Posłuchaj piosenek i bajek z krainy Solilandii:

Nagrody:

• Wyróżnienie Polskiej Organizacji Turystycznej 2006
  • Prestiżowa nagroda „Odys 2006”.
  • Medal fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom dla Beaty Kołodziej i oraz medal dla Kopalni soli Wieliczka

Odwiedziny ZIARNA TVP

W podziemiach wielickiej kopalni odbywało się wiele imprez i koncertów związanych z Solilandią, promowaniem czytelnictwa i wspieraniem dzieci. Wielokrotnie gościliśmy także ekipę programu ZIARNO TVP (do tego programu przez kilka lat scenariusze pisała Beata Kołodziej)

Oto relacja telewizyjna z takiej imprezy z 2011r. w jednym z odcinków ZIARNA (na filmie minuta 15:30)