Małżeństwo, O książkach, Relacje

Rozmowa

„Rozmowa” to życiowy, praktyczny i uniwersalny podręcznik komunikowania się w sposób dojrzały, twórczy i pełen szacunku. Pokazuje, jak się porozumieć i budować zdrowe relacje. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ żyjemy w różnych bańkach informacyjnych, przekonani o swojej racji.

Warto skorzystać z solidnej lekcji komunikacji a wtedy wreszcie… porozmawiamy jak ludzie!

W erze przesytu informacyjnego z każdej strony jesteśmy bombardowani konfliktami. Widzimy je w mediach, polityce, ale także we własnym środowisku – naszych małżeństwach, rodzinach i wsród przyjaciół. Tymczasem wiele konfliktów dałoby się rozwiązać, gdybyśmy mocniej poszukiwali porozumienia i byli bardziej przywiązani do prawdy,  niż oczekiwali potwierdzenia własnej racji.

Co możemy zrobić, żeby się dogadać?

Jak odnaleźć porozumienie w świecie pełnym różnych poglądów i idących za nimi konfliktów? W jaki sposób słuchać, by rozumieć i mówić, by być rozumianym? Do tego służy bardzo stare ale doskonałe, skuteczne, wielofunkcyjne narzędzie dla każdego czyli rozmowa.

Nie dyskusja. Nie kłótnia. Rozmowa.

Książkę lub komplet książka+ćwiczenia możesz zakupić w RTCK – kliknij w obrazek

Przekonanie, że nasza racja jest najbliższa „obiektywnej prawdzie” jest tym silniejsze, im mocniej okopujemy się w swoich poglądach. Tymczasem podważenie własnego systemu myślenia nie tylko może pomóc lepiej komunikować się z ludźmi i budować lepsze więzi – jest też doskonałym sposobem na głębsze poznanie własnego ja.

Może już czas zrobić detoks myślenia i mówienia? Skonfrontować nasze wyobrażenie rzeczywistości z prawdą? Warto uwolnić się od uprzedzeń, domysłów i nieprawdy zarówno w relacjach na zewnątrz jak i względem samego siebie!

Komunikacja w relacjach ma ogromne znaczenie. Wszystko, co tylko robimy, mówimy, jak się zachowujemy, w jaki sposób wyrażamy nasze myśli i emocje – jest dla bliskich nam osób rodzajem komunikatu. Jest informacją kim jesteśmy i jakie są nasze uczucia oraz intencje. Od tego komunikatu zależy bardzo wiele, ponieważ może on budować relacje i umacniać więzi z bliskimi, albo też może je osłabiać, a wręcz niszczyć.

Jak ważne są dla nas dobre relacje małżeńskie, rodzinne i przyjacielskie – nie muszę chyba wyjaśniać. Pisałam o tym w książce „Czas na relacje” i powtarzam na wszystkich warsztatach, które prowadzę. Rozmowa jest lekiem na toczącą nas dziś chorobę rozpadu więzi i totalnej wojny wszystkich ze wszystkimi.

Rozmowa. Tylko tyle i aż tyle.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s