Artykuły, Inne, Małżeństwo, Relacje, Spotkania, Warsztaty

Internetowy kurs budowania dobrych relacji

Wszyscy ostatnio narzekamy na ciężkie czasy, ograniczenia covidowe, powszechne depresje i napięcia w rodzinach. Warto więc, zamiast poddawać się smutnym refleksjom, powalczyć o własne szczęście i dobre relacje z bliskimi. Nasz dom, który często musi pełnić funkcje miejsca pracy, szkolnej sali, domowej kaplicy, miejsca izolacji, a także rozrywki i odpoczynku – powinien być dla nas oazą spokoju, bezpiecznym schronieniem i miejscem „ładowania akumulatorów”. Na pewno nie jest to łatwe – ale możemy popracować na tym, żeby poprawić co się da… 

Ponieważ jako autorka książek o relacjach, od kilku lat prowadzę warsztaty i konferencje, zdecydowałam, że pora uruchomić także kursy on-line. Będą to zajęcia poświęcone tematom związanym z kobiecością, męskością i sposobami budowania dobrych relacji w małżeństwie, rodzinie i pracy. Zatytułowane są „Czas na relacje. Budowanie i naprawa.”. Każdy kurs składa się z trzech spotkań na ZOOM, które odbywają się w kolejne środy o godzinie 18:00. W ramach spotkania postaram się opowiedzieć o najważniejszych sprawach związanych z tematem zajęć, potem zaproponuję ćwiczenia indywidualne lub w grupach. Na koniec swobodna dyskusja, czas na pytania i wyjaśnienie wątpliwości.

Kursy będą pojawiały się cyklicznie – każdy blok warsztatowy poświęcony będzie innym zagadnieniom. Jest także możliwość zakupienia indywidualnych konsultacji. Wszystkie potrzebne informacje są na stronie SKLEPU

Na prowadzonych przeze mnie warsztatach pojawia się mnóstwo pytań i tematów. Jak radzić sobie z konfliktami w małżeństwach i rodzinach? Co to jest konflikt? Jak nasz sposób myślenia wpływa na nasze relacje? Co buduje relację, a co doprowadza do jej rozpadu? Od czego zacząć, aby poprawić relacje z bliskimi? Czy wiara w Boga może mieć wpływ na relacje? O które relacje warto walczyć i czy istnieją granice przebaczania? Na te pytania postaram się odpowiedzieć na warsztatach on-line.

Zajęcia wprowadzające (bezpłatne) odbyły się w środę 28.04.2021  na ZOOM. Film z moją konferencją można obejrzeć na witrynie YouTube . Kolejne terminy zajęć wprowadzających oraz kursów zostaną podane wkrótce. Na wszystkie zajęcia konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Ilość miejsc jest ograniczona.  Pytania i zgłoszenia można kierować na adres: biuro@pmdc.pl .

Oczywiście zajęcia on-line nie zastąpią osobistych spotkań, ale są dobrym sposobem na rozpoczęcie pracy nad relacjami. Mają na celu zdobycie podstawowej wiedzy o często popełnianych błędach i dobrych praktykach. Dają możliwość bezpośredniej rozmowy i zadawania pytań.

Zapraszam także na osobiste spotkania w opactwie benedyktyńskim w Tyńcu. Nadal prowadzę tu warsztaty o relacjach i o kobiecości. Towarzyszy mi o. Konrad Małys, doświadczony kierownik duchowy, człowiek o wielkiej wiedzy, a przy tym niezwykle ciepły i obdarzony poczuciem humoru.

Warsztaty odbywają się od kilku lat. Trwają 2 dni (od piątkowego wieczoru do niedzielnego obiadu) i dają możliwość uczestnictwa w życiu i liturgii benedyktynów tynieckich.  Kolejne terminy pojawiają się co roku, w czerwcu. Aktualny program warsztatów oraz terminy znajdują się na stronie benedyktyńskiej  Fundacji Chronić Dobro:

Filmy i podcasty na ciekawe tematy związane z relacjami znajdują się na mojej nowej witrynie na YouTube  Czas na relacje – Beata Kołodziej  Będę zamieszczała tam kolejne materiały.

Filmowe zaproszenie na kurs

Zagadnienia poruszane na kursie to:

TEMAT 1 – Konflikt to szansa? Rozwój relacji

 • Czym jest konflikt? 
 • Przyczyny konfliktów w relacjach
 • Sposoby przezwyciężania konfliktów
 • Komunikacja w  sytuacjach konfliktowych

TEMAT 2 –  Gra o tron w relacjach damsko-męskich 

 • Różnice w myśleniu o relacjach
 • Różne modele relacji i rodziny – co wybrać
 • Wygrywanie i przegrywanie w relacji
 • Seks jako oręż czy rodzaj komunikacji?

TEMAT 3 – Budowanie i destrukcja w relacjach

 • Dynamika emocji w relacjach
 • Mechanizmy destrukcyjne
 • Dobre praktyki w relacjach
 • Komunikaty budujące relacje – struktura

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s