Warsztaty „Czas na kobiecość”

Terminy:

Najbliższe warsztaty w Tyńcu, 24-26 maja 2019, dla kobiet.

Zapisy:  Warsztaty „Czas na kobiecość” 

Opinie uczestników : TUTAJ

Zarys tematu

„Czas na kobiecość” to okazja do spotkania w kobiecym gronie, by porozmawiać o sprawach, z którymi na co dzień borykają się współczesne kobiety. To możliwość zajrzenia w głąb serca i odkrycia piękna własnego powołania, odzyskania poczucia własnej wartości i radości życia.

Celem warsztatów jest „duchowa detoksykacja” – odkrycie pułapek współczesnego postrzegania kobiecości, męskości i sensu życia.

Dzisiejszy świat proponuje nam wartości i cele, które nie tylko oddzielają nas od Boga, ale także generują problemy z akceptacją siebie, znalezieniem harmonii w życiu i budowaniem dobrych relacji z bliskimi. Nieprzypadkowo obserwujemy wokół siebie rozpadające się małżeństwa i rodziny, depresje, brutalizację języka i zachowań – zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

To współczesne zagubienie podstawowych prawd o naturze człowieka zaowocowało epidemią samotności, frustracji i wszechogarniającego zmęczenia życiem. Jednak nie taki jest Boży plan dla człowieka. Bóg proponuje nam wybór życia i miłości; pokój i radość. Możemy odpowiedzieć na to Boże wezwanie, jeżeli lepiej je poznamy.

W tej sytuacji szczególnie ważne staje się zrozumienie własnej natury, specyfiki kobiecego sposobu myślenia i działania, odkrycie różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami w podejściu do siebie, życia, miłości i wolności. Rodzi się pilna potrzeba poznania skutecznych sposobów budowania dobrych relacji ze sobą, Bogiem i bliskimi.

Podczas warsztatów prowadzonych przez Beatę Kołodziej odkryjemy mocne i słabe strony kobiecości, poznamy także powołanie kobiety i mężczyzny zgodne z nauczaniem Jana Pawła II. Zmierzymy się z problemem „braku czasu”, czyli syndromem biblijnej Marty. Poznamy naturalne mechanizmy rozpadu relacji i sposoby przeciwdziałania im. Przy okazji wypracujemy skuteczne sposoby komunikacji z bliskimi, rozpoznając różnice między empatią a telepatią… Poruszymy także problem spraw „oczywistych dla każdego” oraz obronę własnych „racji”. Będziemy pracować nad stworzeniem dobrych nawyków i praktykowaniem zachowań budujących relacje.

„Czas się otrząsnąć z szaleństwa, które zgotował kobietom współczesny świat. Czas odkryć na nowo to, co nosimy w sercach. Obudzić wiarę i nadzieję. Czas na podróż w głąb kobiecych pragnień i lęków. Czas na kobiecość. Świat czeka na nas i usycha z braku miłości! Bez kobiecości stanie się nieludzki” (fragment książki Beaty Kołodziej, Czas na kobiecość).

Prowadzenie: Beata Kołodziej, o. Konrad Małys OSB

Adresaci

  • kobiety w każdym wieku i każdego stanu, które pragną zrozumieć siebie i poprawić swoje relacje z bliskimi;
  • kobiety niezamężne, które pragną żyć w harmonii ze sobą i Bogiem, realizując indywidualne powołanie na obecnym etapie życia, bez poczucia tymczasowości, bez ulegania presji otoczenia i stereotypowym poglądom na rolę kobiety;
  • kobiety zamężne, które szukają skutecznych sposobów budowania relacji w małżeństwie i rodzinie oraz poprawy organizacji życia rodzinnego, tak aby nie stać się ofiarą kobiecego dążenia do uszczęśliwiania innych bez względu na koszty…
  • kobiety zmęczone presją, którą na nie wywiera współczesny świat, pragnące harmonii w życiu, tęskniące za kobiecą delikatnością, wrażliwością i siłą wypływającą z poczucia własnej wartości i godności.

Plan warsztatów:

Piątek
17.00 Modlitwa z mnichami – Nieszpory
18.00 Kolacja
18.40 Wprowadzenie do warsztatów o. Konrad Małys, Beata Kołodziej
19.30 Modlitwa z mnichami – Wigilie (Godzina czytań z następnego dnia) i Kompleta
Sobota
6.00 Modlitwa z mnichami – Jutrznia
6.30 Eucharystia z mnichami
7.30 Śniadanie
8.30-11.00 Konferencja i warsztaty (z przerwą na kawę) – prowadzi p. Beata Kołodziej. Temat: Kobiecość w ogrodzie Eden i we współczesnym świecie. Reanimacja kobiecości.
11.30 Konferencja – o. Konrad Małys
13.00 Obiad
14.00 Możliwość zwiedzenia klasztoru z przewodnikiem
15.30 Warsztaty „Duchowa detoksykacja dla kobiet” – p. Beata Kołodziej
17.00 Modlitwa z mnichami – Nieszpory
18.00 Kolacja
18.30 Spotkanie dyskusyjne – o. Konrad Małys oraz p. Beata Kołodziej
19.30 Modlitwa z mnichami – Wigilie i Kompleta
Niedziela
7.30 Jutrznia
8.00 Śniadanie
9.00 Konferencja „Kobieta w oczach mężczyzny- budowanie dobrych relacji” – p. Beata Kołodziej
10.10 Modlitwa przedpołudniowa z mnichami
10.30 Eucharystia z mnichami
12.00 Podsumowanie warsztatów – prowadzi o. Konrad Małys oraz p. Beata Kołodziej
13.00 Obiad
W trakcie warsztatów „Czas na kobiecość” możliwe jest spotkanie indywidualne z o. Konradem. Potrzebę takiego spotkania należy zgłosić bezpośrednio o. Konradowi, najlepiej w piątek lub sobotę.

Lista cyklicznych warsztatów w Tyńcu:

Warsztaty odbywają się w opactwie benedyktyńskim. Aktualny program warsztatów oraz terminy znajdują się na stronie benedyktyńskiej  Fundacji Chronić Dobro:

Warsztaty o kobiecości i relacjach trwają 2 dni (od piątkowego wieczoru do niedzielnego obiadu) i prowadzone są wspólnie z o. Konradem Małysem.  Warsztaty „Biznes a życie rodzinne” trwają 4 dni i prowadzone są z o. Włodzimierzem Zatorskim.

Osoby, które nie mają możliwości uczestniczenia w warsztatach, mogą skorzystać z nagranych filmów, dostępnych w Internecie.  Filmy z cyklu „Napraw relacje” nagrane dla RTCK można obejrzeć tutaj:

Dla zainteresowanych tematem relacji damsko męskich – zapis konferencji „Dlaczego ON się nie domyśla?” wygłoszonej w r. 2017 w Kalwarii Zebrzydowskiej :

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s